گزارشی از نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در تاریخ 5-2 مردادماه در محل دائمی نمایشگاهها برگزار شد. در نمایشگاه امسال  سه سالن 38- 31 (میلاد) و 44 (خلیج فارس) میزبان ارائه دستاوردهای زیست محیطی شرکت‌های صنعتی، تولیدی، و زارتخانه‌ها، سازمان‌ها و همچنین ادارات کل محیط زیست استانها بودند.

شعار امسال نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست "صنعت پاک، توسعه پایدار، محیط زیست سالم" بود. این نمایشگاه طی چهار روز برگزار شد که عناوین روزهای برگزاری آن به ترتیب زیر بوده است:

- روز نخست  2/5/89  "آموزش و پژوهش کلید حفظ محیط زیست و توسعه پایدار"

- روز دوم     3/5/89  "صنعت و محیط زیست" (با محوریت معاونت محیط زیست انسانی)

- روز سوم   4/5/89 "حفاظت از عرصه های طبیعی و تنوع زیستی با تکیه بر کار و همت مضاعف" (با محوریت معاونت محیط زیست طبیعی)

- روز چهارم   5/5/89 "دریای پاک، ساحل زیبا، محیط زیست سالم" (با محوریت معاونت محیط زیست دریایی)

همچنین همراه با ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌های محیط زیست واحدهای مختلف، چندین کارگاه آموزشی جنبی نیز از سوی معاونت‌های سازمان حفاظت محیط زیست در روزهای موصوف برگزار گردید. کارگاه آموزش توسعه پایدار، آلودگی هوا و گرد و غبار، رویکرد زیست بومی در مدیریت پایدار تالاب‌ها و راهنمایی امداد و نجات پستانداران دریایی از جمله این کارگاه‌‎ها بود.

با تشکر از سرکار خانم بابایی فر که این گزارش را ارسال کردند. منتظر خبرها و گزارشهای شما هستیم.

/ 1 نظر / 22 بازدید
نفیسه بابازاده

سلام، ممنون از گزارش نمایشگاه. راستش من یک مسئله ای رو به رو شدم که فکر می کنم مبتلا به خیلی از دوستان باشد. در مورد وقایع زیست محیطی اطلاع رسانی خیلی قوی نیست به طوری که برای نمایشگاهی مثل همین مورد اخیر، فقط چند روز قبل از شروع به کار نمایشگاه، من مطلع شدم که این اجازه ی برنامه ریزی برای بازدید را نداد. در کانون رستاک ما به فکر تهیه یک مجموعه افتادیم که بشه این رویدادهای سالانه را گردآوری کرد. متاسفانه اداره محیط زیست فارس کمک چندانی به ما نتوانست بکند. فکر کردم شاید شما اگر بتوانید با روابط عمومی سازمان در تهران صحبت کنید این کار را بشود سریع تر پیش برد. لطفا اگر امکان همکاری در این زمینه را دارید با ایمیل من در تماس باشید تا جزییات کار رو بیشتر توضیح بدم. سپاسگزارم.