برگزاری اولین نشست ماهانه با موضوع معاینه فنی خودروها

در راستای برگزاری نشست‌های ماهانه ی بررسی و واکاوی کارشناسی مسائل روز محیط‌زیست و منابع‌طبیعی و با توجه به شروع فصل سرما، شروع سال تحصیلی و افزایش سفرهای درون شهری که نگرانی‌ها را در مورد افزایش آلودگی هوا تشدید می نماید و توجه به این نکته که یکی از محورهای اصلی طرح جامع کاهش آلودگی هوا تهران، معاینه فنی خودروها است تصمیم گرفتیم تا اولین نشست را به بررسی "موضوع معاینه فنی خودروها" اختصاص دهیم.

 همان‌طور که می‌دانید با تصویب قانون افزایش مدت اعتبار معاینه فنی در اوایل سال جاری در کشور، شاهد واکنش‌های زیادی از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف بودیم و گستردگی واکنش‌ها زمینه‌ساز وعده بازنگری در قانون مذکور گردید. نمایندگان مجلس پیش از این در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مقرر کرده بودند معاینه فنی خودروها هر 5 سال انجام شود، هم اکنون طراحان این طرح دو فوریتی معتقدند یکی از دلایل آلایندگی هوا وجود خودروهای معیوب است و بنابراین بهتر است معاینه فنی به جای هر 5 سال هر 2 سال یکبار انجام شود اما مخالفان معتقدند بهتر است به جای فشار بر مردم به کارخانجات تولید خودرو برای استاندارد کردن خودروها فشار وارد شود. در صورت تصویب نهایی این طرح، مقرر می‌شود معاینه فنی خودروها به جای هر 5 سال که در قانون آمده به 2 سال یکبار کاهش یابد. نمایندگان مجلس با دو فوریت بررسی این طرح مخالفت نمودند و بنابراین این طرح به صورت عادی در مجلس بررسی خواهد شد.

با توجه به اهمیت این موضوع در کاهش آلودگی هوا و سلامت شهروندان، بنا داریم تا اولین نشست ماهانه را به موضوع معاینه فنی خودرو اختصاص دهیم تا در دوره‌ای که مجلس در حال بررسی این موضوع می‌باشد برگزاری این نشست و نظرات صاحبنظران این حوزه از جمله اساتید و نمایندگان مجلس و مسئولان مربوط بتواند موضوع را در مسیر درست خود هدایت نماید.

زمان برگزاری:‌ دوشنبه 25/7/90  ساعت 14-17

مکان: خیابان انقلاب – خیابان فخر رازی- خیابان شهدای ژاندارمری – پلاک 72 – طبقه دوم – سالن معاونت  فرهنگی جهاد دانشگاهی

کسانی که تمایل برای شرکت در این نشست دارند در بخش نظرات همین مطلب نام و نام خانوادگی و رشته  و محل تحصیل خود را اعلام نمایند. همچنین می توانید سوالات موردنظر خود را در رابطه با این موضوع برای طرح در جلسه ارسال نمایید.

/ 9 نظر / 32 بازدید
دانشجو

بسیارعالی. همه می تونن بیان؟

وحید رحیمی

سلام اگه میشه در مورد معاینه فنی واستانداردهای متداول در سطح کشور های صنعتی برای ماشین آلات سنگین نیز و مقایسه ی اون با کشور خودمون هم حرف بزنید همونطور که ملاحظه میکنید ماشین آلات سنگین ما بسیار آلاینده اند و در صورت عدم توجه ممکنه مشکل بزرگی در آینده برای محیط زیست محسوب بشن البته یادمون نره سوخت های مورد استفاده ی ما هم کم مقصصر نیستن و هر ماشینی رو حتی ماشین های بسیار پیشرفته ودارای استانداردهای بالاروهم دچار مشکل میکنن

محيا

سلام چرا اتوبوس هاي شهر اينقدر هوا را آلوده مي كنند ويك در هزار آلودگي ندارندو چطور به اين اتوبوس ها اجازه يرفت و آمد مي دهند؟ باتشكر ازجهاد دانشگاهي

سید تقی سید صفویان

سلام امیدوارم که خوب باشین و خسته نشده باشین یک سوال داشتم پس چرا از کارگروه ها خبری نیست اعضای شورای مرکزی پس چیکار می کنن؟

محمد کماسی

دانشگاه علوم وتحقیقات تهران-کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی -محیط زیست علاقه مندم در باره این نشست اطلاعات بیشتری کسب کنم و بدانم چه افرادی در آن شرکت می کنند. نماینده کمیته محیط زیست قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا

محمدی

سلام. لطفاً درباره‌ی غلظت شدید میزان «آزبست» در هوای تهران، درعین تصویب ممنوعیت استفاده از آن از مرداد ۱۳۸۶، حتماً از مسئولانی که در جلسه حاضر می‌شوند، سئوال کنید. سپاسگزارم.

محمدی

بازم سلام. ببخشید یادم رفت بگم که آزبست در لنت ترمز خودرو استفاده میشه. پاینده باشید

حامدمیرزایی

حامد میرزایی .مدیریت بازرگانی. در ضمن من تمام تلاشمو انجام میدم که در این جلسه حضور داشته باشم .حتما. مبحث بسیار جالب ومهمیه