بیانیه روز پایانی وبلاگستان محیط زیست

با متخلفین تجاوز به حریم باغ گیاهشناسی نوشهر برخورد قانونی شود

رسانه های محترم گروهی؛
با سلام،

" خبر تجاوز به حریم باغ گیاهشناسی شهرنوشهر در تاریخ ۸۹/۸/۸ و به منظور احداث جاده کمربندی نوشهر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی زنگ خطر را برای منابع طبیعی ایران به صدا در آورد "

هجوم گارد اداره کل بنادر و کشتیرانی به وسیله لودرها و بولدوزرهای خود به قدیمی ترین باغ گیاه شناسی کشور و نابودی بیش از پنجاه هزار نهال و درخت و ویرانی ۸ هکتار از آن باغ ظرف کمتر از یک روز نشانه یک عمل نابخردانه و غیر اصولی است.

وبلاگستان محیط زیست ایران که از سالهای گذشته رسالت خود می داند که از چنین حوادثی حمایت کند،‌ موج پنجم فعالان وبلاگ نویس را در جهت حمایت از باغ اکولو‍ژی نوشهر به مدت یک هفته به راه انداخت تا بدین وسیله اعتراض خود را نسبت به آنچه که در نوشهر گذشت به گوش همگان برساند.

حمایت بی نظیر وبلاگ نویسان، خبرگزاری های دولتی و غیر دولتی از باغ گیاهشناسی نوشهر ظرف مدت یک هفته ( بیش از ۲۰۰ مطلب ) نشان داد که اهمیت حفظ چنین مکانهایی چقدر برای فعالین محیط زیست و منابع طبیعی ایران حائز اهمیت است.

موج پنجم وبلاگستان محیط زیست روز پایانی خود را در حالی طی می کند که فعالین این عرصه تا باز پس گرفتن حریم باغ ، برخورد قانونی با متخلفین و جلوگیری از همه گیر شدن تجاوزات به حریم سایر باغ های گیاهشناسی کشور به حمایت خود در راستای حفظ داشته های طبیعی ایران اسلامی ادامه خواهد داد.
در پایان از تمامی وبلاگ ها و خبرگزاری هایی که در این مدت کوتاه حمایت سبز خود را ابراز کردند، تقدیر و تشکر به عمل آورده و با توجه به سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در مورد حفظ منابع طبیعی و ارتقاء بخشیدن به فرهنگ عمومی و جلب مشارکت مردم، انتظار می رود رسانه های گروهی بیشتر از پیش به عمل فرهنگ سازی در این زمینه مشغول شوند. 

لازم به ذکر است که رو نوشتی از این بیانیه برای رسانه ملی ، سازمان حفاظت از محیط زیست ، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع نیز ارسال شده است.

با تشکر - جمعی از وبلاگ نویسان محیط زیست ایران

/ 0 نظر / 20 بازدید