چهارمین نشست هم‌اندیشی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی استان تهرا

در ابتدای جلسه آقای بابایی (معاون فعالیت‌های اجتماعی دانشجویی سازمان دانشجویان ایران) یاد و نام جناب آقای یاسر انصاری که در اولین گردهمایی گروه‌های حامی محیط‌زیست و منابع‌طبیعی در کنار ما بودند را گرامی داشتند و جمع به قرائت فاتحه برای ایشان پرداختند.

وی همچنین از کاهش دغدغه‌ی دانشجویان محیط‌زیست در سال‌های اواخر دهه‌ی 80 اظهار نگرانی نمود. همچنین از مسئولین انجمن‌های شرکت کننده در جلسه برای انسجام، همت و پیگیری بیشتر بین گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی درخواست توجه بیشتر نمود.

آقای بابایی دو نکته‌ی را برای انجمن‌های علمی دانشجویی مهم تلقی نمود:

1-     گسترش تعداد گروه‌ها داخل دانشگاه‌های استان تهران.

2-     سوق دادن فعالیت‌ها به‌طرف این شبکه‌ای که به‌وجود آمده است.

خانم فتحعلی (گروه دانشجویی طراوت علم و صنعت)، از تهیه و تنظیم بروشورهای مختلف شناخت محیط‌زیست برای ورودی‌های جدید رشته‌های معماری، عمران، مواد، برق و غیره خبر داد. وی همچنین از برنامه‌ریزی جهت برگزاری سمینارهای آموزشی و نمایشگاه‌های عکاسی و کاریکاتور و غیره برای همه‌ی دانشگاه‌ها خبر داد.

خانم محمدیان (انجمن تهران- شمال)، از تکمیل کارهای خانم سیداحمدی( دبیر سابق انجمن مذکور )، چاپ نشریه، برگزاری کارگاه آموزشی، جلسات پرسش و پاسخ درباره‌ی مسائل روز محیط‌ زیست، معرفی رشته در غالب جلسات، بازدید و برنامه‌هایی از این قبیل خبر داد.

خانم سیداحمدی (دبیر بنیاد هرمز)، از همکاری این بنیاد در پروژه‌ی ناحیه سبز ناحیه‌ی6 منطقه1 خبر داد. وی افزود این پروژه با همت سمن‌ها و با کمک شهرداری برای جلوگیری از انحصارطلبی مراکز آموزشی و علمی در حال انجام است.

خانم مازیار (مسئول روابط‌عمومی گروه دوستداران محیط‌زیست دانشگاه صنعتی شریف)، از جذب دانشجویان ورودی 90 و تهیه و بررسی تئوریک طرح دانشگاه سبز در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

خانم نصرالله زاده (نماینده‌ی انجمن علمی محیط‌زیست دانشگاه پرند) از بررسی پروژه‌های محیط‌زیستی آن واحد دانشگاهی توسط انجمن مذکور خبر داد.

خانم مفیدی‌راد (آریازگشت)، از برگزاری تورهای جنگل خیروت در نوشهر و دوره‌های آموزشی طبیعت‌گردی خبر داد.

آقای رامین (دبیر کانون دوستداران محیط‌زیست دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) درباره‌ی زمینه‌ی کاری انجمن که آموزش محیط‌زیست می‌باشد، توضیحاتی را ارائه نمود. وی بعد از ارائه گزارشی از برنامه‌های گذشته‌ی کانون، از برگزاری کارگاه یک‌روزه و جشنواره‌ی ملی پوسترهای آموزشی خبر داد.

آقای دستچین (دبیر انجمن علمی- تحقیقاتی کاوش دانشگاه صنعتی شریف)، گزارش مفصلی از روند تشکیل اولین مرکز دفن بهداشتی زباله برای پسماند شیمیایی با مشارکت شهرداری تهران، ارائه نمودند.

در ادامه‌ی نشست، گزارشی از مجمع دانشجویان حامی محیط‌زیست و منابع‌طبیعی جهت اعلام عضویت کانون‌ها و انجمن‌ها در کارگروه‌های پنجگانه‌ی آن ارائه شد و به توسط آقای کاظمی(عضو‌هیات‌مدیره‌ی مجمع دانشجویان حامی محیط‌زیست و منابع‌طبیعی) و خانم بابایی‌فر (عضو‌هیات‌مدیره‌ی و مسئول کارگروه‌پژوهشی مجمع دانشجویان حامی محیط‌زیست و منابع‌طبیعی) به سئوالات حاضرین پاسخ داده شد.

در ادامه چهارمین نشست هم‌اندیشی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران، به بحث و تبادل نظر کارشناسی تئوریک و بررسی تجربیات انجمن‌ها پرداخته شد و برای جلسات طرح جامع آموزش محیط‌زیست برنامه‌ریزی و جلب موافقت شد و نشست با صلوات بر محمد و آل او پایان یافت.

/ 0 نظر / 26 بازدید