تخریب باغ گیاهشناسی نوشهر

باغ گیاهشناسی نوشهر شنبه هفته گذشته از سوی اداره کل بنادر و کشتیرانی استان مازندران به بهانه اتصال جاده کمربندی به بندر نوشهر مورد تعرض قرار گرفت و بیش از 5 هکتار از مساحت 37 هکتاری آن به‌کلی تخریب و طی آن هزاران نهال و گونه درختی منحصر‌به‌فرد قلع و قمع شد.

در پی این اتفاق جمعی از گروههای دانشجویی حامی محیط زیست (انجمن علمی موسسه آموزش عالی مطهر مشهد/ کانون همیاران طبیعت لرستان / دانشجویان زابل / علوم و تحقیقات تهران / علوم و تحقیقات اهواز ) اعتراض خود را نسبت به تجاوز به حریم این موزه پژوهشی منابع طبیعی ایران و تخریب آن اعلام کردند. ما هم به عنوان اعضای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست از این دوستان حمایت کرده و تأسف خود را نسبت به وقوع این فاجعه ابراز می نماییم.

/ 1 نظر / 25 بازدید
موج پنجم وبلاگستان

با سلام موج پنجم وبلاگستان محیط زیست روز پایانی خود را در حالی طی می کند که فعالان این عرصه تا باز پس گرفتن حریم باغ و برخورد قانونی با متخلفین به حمایت خود در راستای حفظ داشته های طبیعی ایران ادامه می دهند. در همین راستا بیانیه ای در اکثر خبرگزاری های کشور منتشر شده است که از شما وبلاگ نویس حامی موج پنجم می خواهیم با قرار دادن این بیانیه در تارنمای خود به باز انتشار این بیانیه کمک کنید.متن این بیانه در سایت موج سبز موجود است. با تشکر از تمامی زحمات شما